Van Valisi Bilmez, İran'a açılan Kapıköy Gümrük Kapısı'nı ziyaret etti

VAN Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 'Gümrük günü' dolayısıyla Van'ın İran'a açılan Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük kapısında incelemelerde...

Van Valisi Bilmez, İran'a açılan Kapıköy Gümrük Kapısı'nı ziyaret etti
26 Ocak 2022 - 19:45 - Güncelleme: 26 Ocak 2022 - 21:24
VAN Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 'Gümrük günü' dolayısıyla Van'ın İran'a açılan Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük kapısında incelemelerde bululup, amirler ve personelle bir araya geldi.

  Beraberindeki İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ile gümrük kapısına gelen Vali Bilmez'i Saray Kaymakamı Yunus Ataman karşıladı. Toplantı salonunda müdür ve personellerle bir araya gelen Vali Bilmez, personelin gününü kutladı.

   Kapıköy Gümrük kapısının Van'ın dünyaya açılan bir penceresi olduğunu belirten Vali Bilmez, "Bugün sizin gününüz. Sizinle birlikte, sizin yanınızda olduğumuzu bilmeniz için buradayız. Bu kapı bizim dünyaya açılan yüzümüz. Bundan dolayı gözümüz kulağımız sizde. Kapıköy Gümrük kapımız ilimiz ve ülkemiz ekonomisi açısından büyük öneme sahip. Önemi giderek artmakta. Buradaki birimler arasında çok güzel bir ahenk var. Bu ahenginizin ve başarılarınızın devamını diliyorum. Kapımız çok modern bir durumda. İnşallah İran'da en kısa zamanda standartlarını geliştirir ve kapımız daha da hareketlenir" dedi.

    Konuşmaların ardından Vali Mehmet Emin Bilmez, pasta keserek personellere başarı belgesi verdi.     


    DHA

    FACEBOOK YORUMLAR