Bütün babaların okuması gereken bir mektup!

Bütün babaların okuması gereken bir mektup!
17 Şubat 2020 - 20:46

Sevgili babacığım, bana “Seni seviyorum” dersen şımarmam merak etme.Tam aksine mutlu olurum ve bana olan sevgine ben de sevgi ile karşılık veririm.Ben senden korkmak istemiyorum. Seni sevmek ve sana saygı duymak istiyorum.Beni ceza vermekle, odama kapatmakla tehdit etme.Bazen hatalar yapabilirim, hatta zaman zaman seni ve annemi zor durumda bıraktığım da olabilir.Ağlamamdan, kendimi yere atmamdan hoşlanmıyorsun biliyorum ama ben ağladığımda sen de bana bağırmaya başlayınca elimde olmadan sana karşı öfke hissediyorum.

Benimle oyun oynamanı çok seviyorum. Farkındayım sen pek oyun oynamaktan hoşlanmıyorsun.Tamam olsun benimle evcilik, araba yarışı oynamasan da olur ama onun yerine başka şeyler yapalım o zaman. Mesela parka gidelim, resim yapalım, kitap okuyalım.

Hem senin hem de benim hoşlanacağımız şeyleri bulabiliriz benceBen senin çok güçlü ve korkusuz bir kahraman olduğunu düşünüyorum.Seni hiç ağlarken görmedim mesela.Babalar hiç ağlamaz mı, babalar hep güçlü müdür, babalar üzülmez mi.Bu kadar güçlü görünmek zorunda değilsin baba, rahat ol.

Banyo yaparken bana yardım etmek, beni yatırmak, bana kitap okumak sadece annemin yapması gereken şeyler değil.Bence sen de bunları yapabilirsin hatta yaparsan çok mutlu olurum.Yoğun çalışıyorsun ve yoruluyorsun biliyorum.Hani bazen “Her istediğini alıyorum ya daha ne istiyorsun?” diyorsun ya, seni istiyorum baba.

Bana aldığın oyuncaklar, beni götürdüğün tatiller, dışarıda yedirdiğin yemekler beni o an mutlu ediyor.Ben sana sarılıp çizgi film izlemek, yerde yuvarlanmak, top oynamak istiyorum baba.Seni seviyorum baba.Biliyorum sen de beni seviyorsun. Bunu bilmek yetmiyor, bunu senden duymak istiyorum baba.

Hani elimden tutuyorsun ya baba, yüreğimden de tut olur mu.Sana çok ihtiyacım var baba…


Çocuklar adına babalarına yazdığım mektubu buraya bırakıyorum.Umarım ulaşması gereken her babaya ulaşır.

-Emine Ergün

Çocuk Gelişim Uzmanı

FACEBOOK YORUMLAR