KADİR'İN İSTEĞİNİ CEZAEVİ KABUL ETTİ

Bilindiği üzere Kadir Şeker, Fen Lisesi gibi prestijli bir lise eğitimi gören, üniversite sınavlarına hazırlık aşamasındayken başına gelen bu elim olaydan sonra eğitimini bırakmak zorunda kalan bir öğrenciydi.

KADİR'İN İSTEĞİNİ CEZAEVİ KABUL ETTİ
19 Şubat 2020 - 16:29
Özgür Duran’ın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan Konya’daki olayla ilgili özellikle Sevgilisi Ayşe D’nin çelişkili ifadeleri savcılık makamınca inceleniyor. Yeni tanıklar ve yeni görüşler de ekleniyor. Kadir’e ise şimdilik güzel ve umut veren bir gelişme haberi verildi.

    Ayşe Duran’ı Konya’da bir parkta sevgilisi tarafından darp edilirken gören ve onu döven Özgür Duran’a karşı ayırmak isterken gelişen olayda istemeden hayatını kaybetmesine sebep olan Kadir Şeker tutuklu bulunduğu cezaevinde hem eğitim görüyor hem rehabilite ediliyor.

      Gerek yetkili birimler gerekse halkımız olaya duyarsız kalmadı. Üniversiteye hazırlık için hazırlık ve test kitapları temin ettiler. Psikolojik destek amacıyla aynı zamanda din dersleri de verilmeye başlandı.Adalet Bakanlığı tarafından Ceza İnfaz Kurumları yetkililerinin Kadir Şeker’in eğitim hakkı için elinden geleni yaparak yardımcı olması kamuoyu tarafından takdirle karşılandı.

      FACEBOOK YORUMLAR