TSB Benli: Trafik sigortasında belirsizlik ortadan kalktı

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Trafik Kanunu'nda yapılan değişiklikle, trafik sigortası kapsamındaki tazminatların hesaplama usul ve esaslarına ilişkin kriterlerde...

TSB Benli: Trafik sigortasında belirsizlik ortadan kalktı
10 Haziran 2021 - 19:25 - Güncelleme: 10 Haziran 2021 - 20:43
Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Trafik Kanunu'nda yapılan değişiklikle, trafik sigortası kapsamındaki tazminatların hesaplama usul ve esaslarına ilişkin kriterlerde standardizasyon sağlandığına dikkat çekerek, "Sigorta sektörümüzün önündeki trafik sigortası kaynaklı belirsizliğin ortadan kalkmasının mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

  TSB'den yapılan açıklamaya göre, yasadaki değişikliğinin sektör açısından önemine dikkat çekilerek, şöyle denildi:

   "Yasa değişikliği ile tazminatların şeffaf ve hızlı bir şekilde hak sahiplerine ödenebilmesinin önü açılırken, bu sigorta ürünü üzerinden mahkemelerimizde oluşan dava yükünün de önüne geçilmiş olacak. 

    "Böylece vatandaşlarımız tazminatlarını alabilmek için uzun yıllar beklemeyecekler. Hak sahipleri, alacakları sigorta tazminatını hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan bilecekler. 

    "Sektörümüz de artık önünü daha net görebilecek ve bu sayede ülkemizin ekonomik kalkınmasındaki rolüne daha da fazla odaklanabilecek."

    TSB Başkanı Atilla Benli, 20 yıldır istikrarlı büyümesini sürdüren sigorta sektörünün, Türkiye'nin finansal sisteminin en önemli paydaşları arasında yer alma başarısı gösterdiğine dikkat çekti ve ekledi:

    "Sigortacılık geliştikçe ülkemizin ekonomisi de güçleniyor. Sigorta sektörümüzün önündeki trafik sigortası kaynaklı belirsizliğin ortadan kalkmasının mutluluğunu yaşıyoruz. 

    "Bu süreçte özellikle gece gündüz çalışarak ve yakından takip ederek emek veren tüm Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) yönetimine, konuyu farklı mecralarda ve Meclis gündeminde sıcak tutan Yönetim Kurulu ve Yönetim Komitesi Üyelerine, Şirketlerimizin değerli yöneticilerine, paydaşlarımıza ve vatandaş lehine doğruları uygulama konusunda kararlılık gösteren TBMM'nin değerli vekillerine şükranlarımı sunuyorum. 

    "Trafik sigortasında artık taşlar yerine oturacak; hem sigortalılarımız hem de sektörümüz önünü artık daha net görebilecek." (Fotoğraflı)

     


    DHA

    FACEBOOK YORUMLAR