Medya Patronu olan Ünlü Sunucu Her yerde aranıyor.

Medya Patronu olan Ünlü Sunucu Her yerde aranıyor.

Medya Patronu olan Ünlü Sunucu Her yerde aranıyor.
10 Nisan 2021 - 16:11

Uçankuş TV maddi sorunlar nedeniyle kapatıldı.

  TELE1’in edindiği bilgilere göre, Uçankuş TV’yi finanse eden Metin Güneş ile Can Tanrıyar arasında maddi sorun yaşandı. Kanalın finansörü Metin Güneş, 1 buçuk yıl sonra kanalın yüzde 65 ortağı olan Can Tanrıyar’dan durum raporu istedi. Bunun üzerine Can Tanrıyar, ortadan kayboldu.    İddiaya göre, Tanrıyar’ın 4-5 aydır işyeri kirası, uydu ödemeleri, güvenlik ve yemek ücretleri dahil olmak üzere iki aydır da çalışanların maaşlarını da yatırmadı. Can Tanrıyar ortada olmadığı gibi kanalın kapıları da kilitlendi. Ancak çalışanlar her gün kanalın önüne giderek tutanak tutturuyor. Durumu da tespit ettirmeye çalışıyor.

    Metin Güneş’in aylık olarak Can Tanrıyar’a 450 bin dolar gönderdiği ancak Can Tanrıyar’ın bunun hesabını Metin Güneş’e veremediği ve bunun hesabını da vermediği için ortadan kaybolduğu iddialar arasında.

    Can Tanrıyar, 130 çalışanı olan Uçankuş TV’yi geçtiğimiz aylarda Maslak’ta daha modern ve lüks bir yere taşımıştı. Çalışanlara alacakları için gönüllü bir avukat yardımcı oluyor.


    FACEBOOK YORUMLAR